Dlaczego prowadzimy firmę transportującą zwierzęta domowe?

Dlaczego prowadzimy firmę transportującą zwierzęta domowe BLOG w Polsce i za granicę Szkocja Anglia UK Niemcy Holandia

Kochamy zwierzęta domowe – psy, koty, ptaki, gryzonie i wiele innych. Właśnie to sprawiło, że podjęliśmy decyzję o założeniu firmy transportującej zwierzęta domowe w specjalnie przygotowanych do tego samochodach. Zdajemy sobie sprawę, że taka forma transportu jest dla zwierząt bardziej komfortowa i bezpieczna dla ich zdrowia oraz życia.

Zdobyliśmy ogromne doświadczenie w transporcie, wiemy jakie należy dopełnić formalności, posiadamy odpowiednie licencje do transportu zwierząt i właściwy samochód. Dzięki temu jesteśmy w pełni przygotowani do transportu zwierząt domowych w Polsce oraz w Anglii (UK), Szkocji, Niemczech, Holandii i innych krajów w Europie.

Zwierzęta domowe – psy, koty, ptaki, gryzonie, płazy itp. – można przewozić w całej Polsce, a zarazem między państwami członkowskimi Unii Europejskiej czy poza UE. Aby jednak było to możliwe, należy spełnić odpowiednie i aktualne przepisy. Dotyczą one ogólnych zasad przemieszczania zwierząt po teretyrium EU aktualnych od 1 stycznia 2021 roku. Zasady te określiły, jakie warunki formalne należy tutaj spełnić.

  • Zaszczepione przeciw wściekliźmie – wszystkie transportowane zwierzęta domowe powinny być zaszczepione przeciwko wściekliźmie. Dodatkowo szczepienie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania(np. u psa powyżej 3 miesiąca życia). Gdy są dokonywane kolejne szczepienia każdego roku, to staje się ono ważne w dniu podania szczepionki.
  • Mikroczip – taki mikrochip powinien być zgodny ze standardami ISO 11784. Dzięki niemu widać, kto jest właścicielem danego zwierzęcia. Na dokumencie data szczepienia nie może być szcześniejsza, niż data wprowadzenia mikroczipu zwierzęcia.
  • Paszport – takie paszporty wydawane są przez uprawnionych lekarzy weterynarii. Firmy specjalizujące się w transporcie zwierząt – w tym nasza firma – posiada kontakt do upoważnionych w tym kierunku lekarzy. Pomagają oni w wystawieniu paszportów dla zwierząt domowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Findlandii, Holandii, Niemczech, Szkocji i w wielu innych krajach w Europie.

O wiele bezpieczniej jest decydować się na transport zwierzęcia domowego za pomocą doświadczonej firmy transportowej. Nie ma wtedy obawy, że zwierzę zostanie zatrzymane przy granicy(np. podczas przejazdu przez Eurotunel do UK) i będzie musiała tam pozostać, aż będziemy wracali do Polski. Na naszej stronie wypełnij Formularz zamówienia, a ukażemy Ci atrakcyjną cenę transportu zwierzęcia domowego.

Would you like to read it in English? Click the button at the top right of „Polish” and change the language to English.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *